RAF open tour 2010

U cilju što bolje promocije Računarskog fakulteta i informatičkog takmičenja RAF Challenge 2010, tim za odnose s javnošću fakulteta i ovog meseca nastaviće sa serijom stručnih predavanja po mnogim gimnazijama i srednjim-tehničkim školama u Beogradu i Srbiji.

Prva u nizu je poseta učenicima XII  beogradske gimnazije, zatim Elektrotehničkoj školi „Zemun“ i „Rade Končar“. Planiran je obilazak većine gimnazije koje već nekoliko godina imaju i ogledni-informatički smer. Svoj dolazak smo najavili gimnazijama u Nišu, Vranju, Kruševcu, Pirotu, Ivanjici, Šabcu i Loznici, s kojima je u planu nastavak i proširenje saradnje sa našim fakultetom.

Brojni profesori i asistenti RAF-a upoznaće prisutne učenike i profesore sa stanjem računarstva u svetu i kod nas, veštačkoj inteligenciji, računarskim mrežama, primenom elektronike, programiranjem, Internetom i načinima pravljenja kompjuterskih igrica.

Pored toga, biće podeljeni i kompleti kompjuterske literature učenicima i školskim bibliotekama.

1400-raf-open-tour-2010-1400