„RAF Open Tour“ – obilasci škola

U toku ove nedelje, ekipa Računarskog fakulteta obišla je još tri škole u Srbiji u nastavku turneje „RAF Open Tour“ . U utorak smo bili gosti Kruševačke gimnazije, a u sredu Jagodinske gimnazije i Mašinsko-elektrotehničke škole iz Paraćina, sa kojom je potpisan protokol o saradnji. Tokom prošle nedelje, posetili smo đake Zemunske gimnazije i ETŠ „Rade Končar“ iz Beograda.

Pored osnovnih informacija o fakultetu i upisu, održano je stručno predavanje o računarskim i mobilnim mrežama, a zainteresovani učenici su upoznati sa seminarom za srednjoškolce koji će RAF i ove godine organizovati u saradnji sa Tehničkom školom „Nikola Tesla“ iz Šida. Školskim bibliotekama poklonjen je komplet računarske literature, a svoje primerke dobili su i najaktivniji učenici na prezentaciji.

1654-raf-open-tour-obilasci-skola