РАФ у посети Нишком округу

Наставак турнеје RAF Open Tour-а 2011, донео је нове сусрете са средњошколцима на југу Србије, којима је представљен Рачунарски факултет и информатичко такмичење RAF Challenge 2011. У Нишу су нас угостili ученици и управе школа ЕТШ „Мија Станимировић“ и гимназије „Бора Станковић“, у Пиротском округу ђаци из школе „11. октобар“ у Белој Паланци и Пиротске гимназије. И ове године, екипа РАФ-а обишла је  гимназијалце у Лесковцу и Врању (гимназија „Бора Станковић“).

Поред основних информација о факултету и упису, одржано је стручно предавање о рачунарским и мобилним мрежама, а заинтересовани ученици су упознати са семинаром за средњошколце који ће RAF и ове године организовати у сарадњи са Техничком школом „Никола Тесла“ из Шида. Школским библиотекама поклоњен је комплет рачунарске литературе, а своје примерке добили су и најактивнији ученици на презентацији.

Фотографије можете погледати у галерији.

1635-raf-u-poseti-niskom-okrugu