Школа програмирања за заинтересоване ученике

Рачунарски факултет, као установа која води рачуна о талентованим младим људима, даје могућност свим заинтересованим ученицима средњих школа да похађају школу програмирања која се одржава сваке суботе у просторијама факултета у току трајања школске године. Од следеће школске године, могу се пријавити и ученици ван Beogradа, који могу сами организовати долазак сваког викенда на наставу.

Матуранти који желе да учествују на такмичењима из информатике, а немају могућност да се пријаве Друштву математичара Србије преко својих професора и школа, могу своје податке оставити факултету. Рачунарски факултет охрабрује средњошколце да се такмиче у програмирању, јер је то једини начин да се нађу на листи потенцијалних стипендиста РАФ-а. До десет средњошколаца сваке године добија бесплатно и квалитетно образовање на факултету.

1608-skola-programiranja-za-zainteresovane-ucenike