Škola programiranja za zainteresovane učenike

Računarski fakultet, kao ustanova koja vodi računa o talentovanim mladim ljudima, daje mogućnost svim zainteresovanim učenicima srednjih škola da pohađaju školu programiranja koja se održava svake subote u prostorijama fakulteta u toku trajanja školske godine. Od sledeće školske godine, mogu se prijaviti i učenici van Beograda, koji mogu sami organizovati dolazak svakog vikenda na nastavu.

Maturanti koji žele da učestvuju na takmičenjima iz informatike, a nemaju mogućnost da se prijave Društvu matematičara Srbije preko svojih profesora i škola, mogu svoje podatke ostaviti fakultetu. Računarski fakultet ohrabruje srednjoškolce da se takmiče u programiranju, jer je to jedini način da se nađu na listi potencijalnih stipendista RAF-a. Do deset srednjoškolaca svake godine dobija besplatno i kvalitetno obrazovanje na fakultetu.

1608-skola-programiranja-za-zainteresovane-ucenike