Tribina o nauci

U organizaciji Centra za demokratiju, u petak 19. marta 2010. godine održana je debata „Nauka u službi društva i građana“ koja je okupila naučnike, političare i novinare koji su razmatrali na koji način je u Srbiji moguće promovisati znanje i nauku kako bi koncept društva znanja dobio široku podršku. Među prisutnima bili su i redovni profesori Računarskog fakulteta, dr Kristina Vušković i dr Vladimir Janković, koji je bio i jedan od govornika na skupu.

Povod za ovu debatu bila je nova Strategija naučno-tehnološkog razvoja i novi zakoni o naučnom istraživanju i inovacionoj delatnosti. U debati su učestvovali i naučnici koji su se posle 20 godina rada na svetskim univerzitetima vratili u Srbiju gde nastoje da promovišu nauku kao delatnost koja nije elitna, već aktivnost blisku mladim ljudima.

Na programu televizije B92 u utorak 23.3.2010., sa početkom u 20č biće emitovan prilog o ovom skupu.

1465-tribina-o-nauci