Održan Google Maps seminar na RAF-u

border=Zahvaljujući Google seminaru pod nazivom „Google MapUp Day“ Srbija je dobila još detaljniju mapu na ovom popularnom pretraživaču. Seminar su organizovali kompanija Google i Računarski fakultet, u čijim je prostorijama i održan subotnji skup za preko sto prisutnih polaznika. Skup su vodili Google instruktori, na čelu sa Nemanjom Bračkom, regionalnim moderatorom od poverenja za Republiku Srbiju, a na direktnoj vezi iz SAD-a bila je Džesika Fand, Google menadžerka. Prusutne je zanimalo koliko su pouzdane informacije na mapi, a Džesika je odgovorila: „Ako bilo ko ucrta nešto pogrešno, ne brinite, to će se vrlo brzo saznati. Mi smo na vezi sa svima. Isto kao što svako može da menja mapu, isto tako svako nama može da prijavi korisnika koji unosi pogrešne podatke.“ i najavila dolazak u martu sledeće godine. O razvoju računarstva kod nas i u svetu govorio je Igor Mijatović, menadžer Račuanrskog fakulteta.

Nemanja Bračko je istakao da su mape važne zbog snalaženja u prostoru i da program za ucrtavanje Google Map Maker mogu da koriste svi koji imaju nalog na g-mail-u. „Vi najbolje znate šta je preko puta vaše kuće. Najbolje znate gde je najbolja kafana u gradu. Ako je to već tako, zašto ne odvojiti deset minuta, pa na Google mapi uneti taj kafić u koji idete svaki dan.“

Nakon završenog seminara svi polaznici su dobili potvrde o odslušanom kursu.

Fotografije sa seminara pogledajte u galeriji.

1790-odrzan-google-maps-seminar-na-raf-u