Održano okružno takmičenje iz informatike

U subotu 05.03.2011. godine u prostorijama Računarske gimnazije i Računarskog fakulteta održano je okružno takmičenje iz informatike za učenike srednjih škola. Na takmičenju je učestvovalo 78 srednjoškolaca iz Beograda.

Obaveštavamo sve maturante koji se budu plasirali na državno takmičenje iz informatike da će Računarski fakultet, kada budu poznati konačni rezultati državnog takmičenja, pozvati tridesetak najbolje plasiranih takmičara da konkurišu za stipendije za besplatno studiranje. Budući da poslednjih godina veći broj najboljih informatičara odlazi u inostranstvo, Računarski fakultet nastoji da najboljim mladim informatičarima obezbedi besplatno i kvalitetno obrazovanje. Fakultet će od prijavljenih kandidata sastaviti rang listu i pozvati deset do petnaest najboljih da se upišu na RAF.

1672-odrzano-okruzno-takmicenje-iz-informatike