Predavanje na temu „Inženjering korisničkih interfejsa“

U četvrtak07. aprila 2011. godine sa početkom u 15 časova biće održano predavanje i prezentovanje programerske kompanije  IFT Management d.o.o. Pozivamo studente fakulteta da se u što većem broju odazovu pozivu, jer će kompanija predstaviti mogućnost prakse i zaposlenja u njihovoj kompaniji.

Tema:  “Inženjering korisničkih interfejsa”

Sadržaj predavanja:

Predavanje će predstaviti niz pravila dobrog dizajna interfejsa između čoveka i računara sa objašnjenjem kako i zašto to pravilo funkcioniše, kao i koja su mu ograničenja.
Kao praktičan deo predstavićemo „pre i posle“ verzije nekih prozora i kvantifikovati koliko su pojedinačna pravila popravila upotrebljivost programa.
Usput ćemo se dotaći i korisnih merenja i telemetrije kojima se može meriti koliko je neki korisnički interfejs dobar ili loš u odnosu na druge.

Predavači su Aleksandar Petrović i Dejan Jelović.

Predavanje je dogovoreno u saradnji sa studentima, asistentima i Studentskim parlamentom RAF-a.

1697-predavanje-na-temu-inzenjering-korisnickih-interfejsa