RAF Challange 2012

border=

Рачунарски факултет у Београду и Друштво математичара Србије организују, по четврти пут, информатичко такмичење за ученике средњих школа и гимназија.

Такмичење је подељено у две категорије:

I категорија – тема „Проналазак (идеја) која је променила свет“, направити:

• Апликативни програм
  • Презентација

Награде:

1. Netbook

2. Путовање

3. Екстерни хард диск

II категорија – тема по избору са задатком да се направи:

• Flash анимација
  • Игрица

Награде:

1. Лаптоп

2. Cisco CCNA курс

3. Мобилни телефон

Медијски спонзор: часопис „Свет компјутера“

Остали спонзори: ЦМЦ, ЦЕТ, Portalibris, Itipo, Romsym, RootPlanet, Extreme и ComTrade.

Техничке напомене:

· Максимална величина рада је 10 MB, јер ће радови бити преузимани са сајта ради гласања.

· Пожељно је да презентације буду самосталне (не захтевају инсталиран додатни софтвер). Једини дозвољени предуслови за покретање рада су .NET, Java runtime и Adobe Flash.

· Обратити пажњу на фонтове и све остало што не спада у стандардну инсталацију Windows (dll,…)– ставити их уз апликацију или интегрисати у презентацију, да би се избегли проблеми у приказу.

· Уз рад обавезно послати изворни кôд, одвојено од извршног или инсталационог фајла.

· Апликације могу бити написане у било ком програмском језику, али морају бити компајлиране и извршене на Windows платформи.

· Радови се тестирају на чистој Windows инсталацији (XP и 7).

• Upload радова на сајту Рачунарског факултета од 15. децембра 2011. до 15. јануара 2012. године.

Комисија ће на основу приспелих радова извршити избор оних за које ће на адреси www.raf.edu.rs бити могуће гласати.

Ученици ће својим гласовима од 13. до 27. фебруара 2012. године учествовати у избору 30 најбољих радова који ће презентовати своје радове крајем марта 2012. године.

1771-raf-challange-2012