RAF-ovci na Edit-u 2011

Krajem jula u organizaciji Comtrade grupe završena je letnja škola programiranja pod nazivom „Edit 2011“ na kojoj je učestvovalo 12 polaznika, od 240 prijavljenih. Među odabranima našla su se i dva studenta Računarskog fakulteta iz Beograda, Vlado Pajić i Goran Nikolić. Svi učesnici bili su podeljeni u timove, od kojih je svaki razvijao projekat primenom Scrum-agilne metode razvoja softvera. Oba naša studenta izabrana su za vođe timova. Za najbolji tim izabrana je ekipa Gorana Nikolića, a Vlado Pajić se istakao kao najbolji pojedinac.

„Pravili smo višeslojnu veb aplikaciju pod nazivom „Sistem za podršku primarnom zdravstvu“, koja omogućava da pacijenti online putem izvrše zakazivanje poseta doktorima, kao i administraciju tih zahteva od strane doktora i administratora. Projekat je implementiran u ASP.NET MVC 3.0 tehnologiji“ – objasnio je Vlado Pajić govoreći o projektu na kom je radio njegov tim.

1750-raf-ovci-na-editu-2011