RAF-ovci osmi na takmičenju „Challenge 24“ u Budimpešti

Ekipa Računarskog fakulteta, koju čine Maja Kabiljo, Miloš Stanković i Relja Petrović, osvojila je osmomesto na međunarodnom takmičenju iz programiranja Challenge 24(11th BME International 24-hour Programming Contest), a ujedno je najbolje plasirana ekipa iz Srbije. Finale takmičenja održano je 30. aprila i 1. maja u Budimpešti. Prvo i drugo mesto osvojili su timovi iz Švedske, dok je treće pripalo ekipi iz Južne Afrike. Na finalu je učestvovalo ukupno 30 timova, među kojima je bio i još jedan tim iz Srbije.

Bilo je nekoliko algoritamskih zadataka, zatim nekoliko problema u kojima je trebalo praviti strategije za igre protiv ostalih timova, a imali smo i da programiramo na bušenim karticama za 4-bitni procesor.“ – prenosi svoje utiske naša takmičarka Maja Kabiljo.

Tim Računarskog fakulteta je učestvovao na ovom takmičenju šesti put za redom i nastavio je seriju uspeha koji su ostvareni prethodnih godina.

1708-raf-ovci-osmi-na-takmicenju-challenge-24-u-budimpesti