RAF svetli primer u obrazovanju IT stručnjaka

U tekstu pod nazivom „Srbija u informatičkom predvorju“ koji je objavljen 14.03.2011. godine u dnevnom listu „Politika“, autor teksta kao svetli primer u obrazovanju informatičara navodi Računarski fakultet. U članku koji kao glavnu temu ima najnoviju „Gartnerovu“ listu 30 najpoželjnijih zemalja za ulaganja u informatičku delatnost, Srbija je jedna od 22 zemlje koje su proučene, ali se zbog brojnih nedostataka nisu našle na listi najpoželjnijih. Jedna od zamerki je i nedovoljan broj vrhunskih IT stručnjaka, ali je kao pozitivan primer za rešavanje ovog problema, pored državnih fakulteta, izdvojen i RAF.

Citat iz teksta „Srbija u informatičkom predvorju“:

„Informatičari stasavaju i u nekoliko viših elektrotehničkih škola (prema Bolonjskim pravilima postale su visoke), a i na privatnim fakultetima, od kojih se izdvaja Računarski u Beogradu. Prema sadašnjim potrebama privrede, to je sasvim dovoljno; poneko preostane da sreću potraži u inostranstvu.“

Pročitajte ceo tekst u Politici.

1680-raf-svetli-primer-u-obrazovanju-it-strucnjaka