Završen seminar „IT Open Days 2011“

Svečanošću u sali opštine Stari grad danas je završen IT seminar za srednjoškolce „IT Open Days 2011“, u organizaciji Računarskog fakulteta i Tehničke škole „Nikola Tesla“ iz Šida. Na ovogodišnjem četvorodnevnom seminaru učestvovalo je 40 učenika srednjih škola iz cele Srbije, a podršku pri realizaciji pružili su: Ministarstvo kulture, informisanja i informacionog društva, opštine Stari grad i Šid, Kancelarije za mlade Beograda i Šida i Društvo matematičara Srbije. Organizatori su istakli da je postignut cilj seminara, a to je „promovisanje edukacije, obrazovanja i stručnog usavršavanja mladih ljudi, kao i podizanje skupa na viši nivo“.

Svi učesnici su dobili potvrde o odslušanom seminaru, a kompanije koje su svojim učešćem podržale manifestaciju zahvalnice organizatora (Microsoft, Oracle, Cisco, Belit, Telenor, Intranea, Info IT Group, Coming, Mikroelektronika, Belit i Božić i sinovi).

1716-zavrsen-seminar-it-open-days-2011