Besplatni doktorski kursevi na RAF-u

Računarski fakultet u saradnji sa Matematičkim institutom SANU organizuje doktorske kurseve iz oblasti Algoritmi, kombinatorika i optimizacija, koji su besplatni za sve postdiplomce. Organizator, prof. Kristina Vušković, ističe da su oni značajni za sve studente koji planiraju da se bave istraživanjem u ovoj oblasti, a reč je o sledećim kursevima: Teorija grafova, Spektralna teorija grafova, Linearno i celobrojno programiranje, Kombinatorna optimizacija, Dizajn i analiza algoritama i Teorija kompleksnosti. Ne zahteva se predznanje za pohađanje obuke, a zainteresovani se mogu prijaviti do 15. oktobra 2012. godine na mejl: k.vuskovic @ leeds.ac.uk.

U prvom semestru školske 2012/2013. godine održava se kurs Linearnog i celobrojnog programiranja, a do sada su doktorske kurseve slušali studenti Računarskog fakulteta, Saobraćajnog, Elektotehničkog i Prirodno-matematičkog fakulteta u Beogradu, kao i PMF-a u Kragujevcu, FTN-a u Novom Sadu, Ekonomskog fakulteta u Subotici i istraživači Matematičkog instituta SANU i Instituta „Mihajlo Pupin“.

Pogledajte opise kurseva.

1894-besplatni-doktorski-kursevi-na-raf-u