Počeo seminar „RAF ITdays“

U prostorijama Računarskog fakulteta u Beogradu danas je počeo seminar za srednjoškolce „RAF ITdays“, koji organizuju Kancelarija za mlade grada Beograda i Računarski fakultet. Naredna četiri dana učenicima će premijerno biti predstavljen Windows 8 i najnoviji Adobe CS6 paket, a predstaviće se i: IBM Storage,  Android operativni sistemi, Google Map Maker i Oracle baze podataka. Prvi put do sada organizovane su radionice (Web programiranje i računarske mreže), a učenici Računarske gimnazije predstaviće 2D i 3D igrice koje su oni napravili. Specijalni gost seminara biće Ejal Naor, zamenik ambasadora Izraela u Srbiji, koji će predstaviti inovacije i ulaganja njihove zemlje u nove tehnologije. Predstavljanje Izraela održaće se u ponedeljak 09. aprila 2012. godine sa početkom u 14 časova.

Podršku seminaru pružili su: Majkrosoft Srbija, Google, IBM, Adobe, Oracle Srbija, Asseco, Privredna komora Beograda, Društvo za informatiku Srbije, Udruženje E-razvoj, Ambasada Izraela, Digitalna agenda, Infostud, Radio Beograd 2, Svet kompjutera, Internet ogledalo, AIESEC, portal Srednje škole, Turistička organizacija Beograda, CET, Računarska gimnazija, Portalibris, Belit, MICOM, Media Education Centre, Format PC, White City, ECDL, Tantrum Solutions Ltd.

Detaljne informacije možete pogledati na www.rafitdays.com.

1826-poceo-seminar-raf-itdays