Tri ekipe RAF-a na ACM-u u Rumuniji

Na predstojećem ACM regionalnom takmičenju Računarski fakultet će predstavljati tri ekipe, koje su se plasirale u finale. Takmičenje u programiranju će se održati od 12. do 14. oktobra u Bukureštu (Rumunija). Nas će predstavljati ekipa RAF0 koju čine: Miloš Milošević, Đorđe Jovanović i Uglješa Stojanović, zatim RAF1 u sastavu: Dušan Zdravković, Dimitrije Dimić i Nikola Stojiljković. Treću ekipu pored RAF-a sponzoriše i Majkrosoft razvojni centar u Srbiji, a tim pod nazivom MDCS Belgrade 3 čine: Aleksandar Milovanović, Dejan Maksimović i Igor Halilović.

Kao i prošle godine, takmičenje za jugoistočnu Evropu održaće se istovremeno i u Rumuniji i u Ukrajini, tako da će i broj ekipa koje učestvuju biti znatno veći. Reč je o ekipnom takmičenju za studente iz država jugoistočne Evrope, koje organizuje ACM (Association for Computer Machinery) pod pokroviteljstvom kompanije IBM. Takmičenje se zasniva na rešavanju algoritamskih matematičkih zadataka, u koje zajedno učestvuju svi članovi jedne ekipe. Pobednička ekipa biće ona koja, za određeno vreme (5 časova), tačno reši najviše zadataka.

1908-tri-ekipe-raf-a-na-acm-u-u-rumuniji