Посао за IТ стручњаке у Немачкој

Дипломцима Рачунарског факултета и других српских високошколских установа које се баве изучавањем рачунарских и природних наука, Немачка влада омогућила је лакше запошљавање у тој земљи. Увођење плаве карте, која ступа на снагу од 01. августа 2013. године, олакшаће и убрзати процес запошљавања образованих стручњака. То се посебно односи на IТ стручњаке и инжењере за које није потребно ни признавање дипломе. Још једна од новина је и да страни студенти сада имају могућност да добију шестомесечне визе за Немачку и то време искористе за тражење посла.

У Немачкој постоји велика потражња за висококвалификованим стручњацима из области рачунарских наука. Хитно су потребни програмери, веб дизајнери и IТ инжењери. Слична је ситуација и са другим занимањима из области природних наука: физичари, математичари, истраживачи, биолози.

Детаљне информације о плавој карти можете погледати на сајту: http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/

Чланак о овој теми можете прочитати и у дневним новинама „24 сата“.

2278-posao-za-it-strucnjake-u-nemackoj