Posao za IT stručnjake u Nemačkoj

Diplomcima Računarskog fakulteta i drugih srpskih visokoškolskih ustanova koje se bave izučavanjem računarskih i prirodnih nauka, Nemačka vlada omogućila je lakše zapošljavanje u toj zemlji. Uvođenje plave karte, koja stupa na snagu od 01. avgusta 2013. godine, olakšaće i ubrzati proces zapošljavanja obrazovanih stručnjaka. To se posebno odnosi na IT stručnjake i inženjere za koje nije potrebno ni priznavanje diplome. Još jedna od novina je i da strani studenti sada imaju mogućnost da dobiju šestomesečne vize za Nemačku i to vreme iskoriste za traženje posla.

U Nemačkoj postoji velika potražnja za visokokvalifikovanim stručnjacima iz oblasti računarskih nauka. Hitno su potrebni programeri, veb dizajneri i IT inženjeri. Slična je situacija i sa drugim zanimanjima iz oblasti prirodnih nauka: fizičari, matematičari, istraživači, biolozi.

Detaljne informacije o plavoj karti možete pogledati na sajtu: http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/

Članak o ovoj temi možete pročitati i u dnevnim novinama „24 sata“.

2278-posao-za-it-strucnjake-u-nemackoj