Сарадња са Мајкрософт развојним центром

Сарадња Рачунарског факултета и Microsoft Development Center Serbia (MDCS) ће се наставити и у креирању и у извођењу свих видова наставе, договорено је на састанку који је крајем априла одржан у Београду. Будући да је значајан број студената које MDCS прима на праксу са Рачунарског факултета, а и већи број наших дипломаца је запослен у Центру на одговорним местима, MDCS ће, поводом десетогодишњице од оснивања РАФ-а, доделити Рачунарском факултету две полустипендије за бесплатно школовање у наредној школској години.

Састанку су присустовали Драган Томић, директор MDCS-а, и др Драган Милетић, в.д. декана Рачунарског факултета. Microsoft Development Center Serbia је једини њихов развојни центар овог типа у региону и један од два у Европи. Центар је основан 2005. године у Београду, а данас је у њему запослено преко 100 софтверских инжењера.

2141-saradnja-sa-majkrosoft-razvojnim-centrom