Завршен семинар за средњошколце „RAF IT days“

Након четири дана интензивних предавања и радионица из области рачунарства, али и упознавања са Београдом, завршен је овогодишњи бесплатан семинар за средњошколце „RAF IT days“. Ово је био најмасовнији семинар до сада коме је присуствовало 48 ученика из целе Србије. Иако долазе из различитих школа и градова, свима је било заједничко интересовање за нове технологије и рачунарство уопште. Организатори семинара су Рачунарски факултет и Канцеларија за младе града Београда.

Вештачка интелигенција, рачунарске мреже, Adobe Acrobat, безбедносни изазови у свету информационих технологија, алгоритми, слободан софтвер, развој игара, IP адресирање, развој апликација, Google GEO сервиси, Oracle курсеви, вештачко-интелигентна роботика, визуелни ефекти само су неке од тема које су биле на семинару. Поред представника IT компанија, учешће на семинару имали су и студенти Рачунарског факултета који су представили компаније у којима раде или похађају праксу.

1970-zavrsen-seminar-za-srednjoskolce-raf-it-days