Završen seminar za srednjoškolce „RAF IT days“

Nakon četiri dana intenzivnih predavanja i radionica iz oblasti računarstva, ali i upoznavanja sa Beogradom, završen je ovogodišnji besplatan seminar za srednjoškolce „RAF IT days“. Ovo je bio najmasovniji seminar do sada kome je prisustvovalo 48 učenika iz cele Srbije. Iako dolaze iz različitih škola i gradova, svima je bilo zajedničko interesovanje za nove tehnologije i računarstvo uopšte. Organizatori seminara su Računarski fakultet i Kancelarija za mlade grada Beograda.

Veštačka inteligencija, računarske mreže, Adobe Acrobat, bezbednosni izazovi u svetu informacionih tehnologija, algoritmi, slobodan softver, razvoj igara, IP adresiranje, razvoj aplikacija, Google GEO servisi, Oracle kursevi, veštačko-inteligentna robotika, vizuelni efekti samo su neke od tema koje su bile na seminaru. Pored predstavnika IT kompanija, učešće na seminaru imali su i studenti Računarskog fakulteta koji su predstavili kompanije u kojima rade ili pohađaju praksu.

1970-zavrsen-seminar-za-srednjoskolce-raf-it-days