Održano predavanje „Uvod u Android“

Studenti Računarskog fakulteta zainteresovani su za pravljenje Android aplikacija, sudeći po broju onih koji su prisustvovali predavanju „Uvod u Android“ Vladimira Miloševića, android developera kompanije PSTech.

„Android OS je baziran na Linux kernelu i razvijan od strane kompanije Google. U drugoj polovini 2014. godine zauzima čak 84.7% tržišta mobilnih telefona koji predstavljaju samo najočigledniji primer njegovog korišćenja i ako je prisutan u tablet i laptop računarima, televizorima i mnogobrojnim drugim uređajima koji su sa nama svaki dan. Njegov kod je dostupan pod open source licencom i omogućava velikom broju softver inženjera da ga koriste kao osnovu za nove verzije OS-a koji na ovaj način ubrzava dalji napredak tehnologije.“ – istakao je Vladimir Milošević u svom izlaganju.

Kolege iz kompanije PSTEch pripremili su i prigodne poklone za neke od naših studenata, a kompanija CET je poklonila novo izdanje „Programiranje Android aplikacija“.

3176-odrzano-predavanje-uvod-u-android