Predavanje kompanije PSTech – Uvod u android

Android OS baziran je na Linux kernelu i razvijan od strane kompanije Google. U drugoj polovini 2014. godine zauzima čak 84.7% tržišta mobilnih telefona koji predstavljaju samo najočigledniji primer njegovog korišćenja i ako je prisutan u tablet i laptop računarima, televizorima i mnogobrojnim drugim uređajima koji su sa nama svaki dan. Njegov kod je dostupan pod open source licencom i omogućava velikom broju softver inženjera da ga koriste kao osnovu za nove verzije OS-a koji na ovaj način ubrzava dalji napredak tehnologije.

Ukoliko i sami želite da naučite nešto više o ovoj temi, poznajete osnove objektno orijentisanog programiranja i želite da pravite aplikacije, pridružite nam se 31.10.2014. od 15h u učionici broj 6 na Računarskom fakultetu. Predavanje „Uvod u Android“ će održati Vladimir Miloševic, android developer kompanije PSTech sa višegodičnjim iskustvom u ovoj oblasti.

3171-predavanje-kompanije-pstech-uvod-u-android