Prezentacije projekata dr Borislava Agapieva

U utorak, 25. novembra 2014. god. u 13h (učionica br. 1 Računarskog fakulteta), dr Borislav Agapiev će održati prezentaciju sa primarnom temom u vezi njegovog najnovijeg projekta, Vremenskog Grafa, koji je pred lansiranjem. Vremenski Graf je najnoviji primer fantastične snage koncepta grafova u računarskim naukama, u duhu epohalnih i revolucionarnih primera Web Grafa i Socijalnog Grafa.

Pored ovih tema, dr Borislav Agapiev će diskutovati i probleme zastoja u razvoju mobilnog eko-sistema, sa akcentom na najotvorenijim mogućnostima i prilikama za inovaciju, kao što su npr. mobile discovery i mobile deep-linking. Dr Borislav Agapiev je osnivač Wowd.com, distribuisanog socijalnog pretraživača, (kupljen od strane Facebook-a 2012), i Vast.com, vodećeg vertikalnog pretraživaca za automobile, nekretnine i vile za izdavanje u SAD. Kao deo akvizicije Wowd-a, 7 inženjera iz Srbije je prešlo u Facebook (Palo Alto), od čega je najveći broj sa Računarskog fakulteta. Pre rada na tehnologiji pretraživača, Dr Borislav Agapiev je radio u kompaniji Intel na razvoju mikroprocesora i CAD tehnologija. Od 2010. god. radi na Računarskom fakultetu u zvanju docenta.

3188-prezentacije-projekata-dr-borislava-agapieva