Završen RAF IT days

/></p><p>Preko 50 srednjoškolaca iz cele Srbije uspešno je završilo pohađanje informatičkog seminara „RAF ITdays“, koji je od 04. do 07. aprila održan na Računarskom fakultetu. Reč je o besplatnom seminaru koji organizuje RAF uz podršku Kancelarije za mlade grada Beograda, a koji je namenjen učenicima srednjih škola čije interesovanje za računarske nauke prevazilazi okvire nastavnih planova i programa.</p><p>Neke od dvadesetak interesantnih tema koje su bile predstavljene na ovogodišnjem seminaru su: razvoj mobilne telefonije, vizuelni efekti, teorija informacija i kodovanje, bezbednost računarskih mreža, algoritmi, Oracle akademija, humanoidna robotika i mnoge druge. Pored profesora, asistenata i studenata Računarskog fakulteta, prisutni su slušali predavanja i predstavnika kompanija: Oracle, Crater Studio, Format PC, Prelovac Media, Institut „Mihajlo Pupin“, BgVF, kao i profesora Računarske gimnazije.</p><p>Ukupni utisak o predavačima je vrlo dobar (4.26), gde su učesnici seminara posebno istakli prezentaciju i pripremljenost prezentera. Kao i prošle godine, i ove je najbolji predavač bio Sergej Grivcov, student RAF-a zaposlen u kompaniji Devana Technologies. Njegov skor je 4.79 i za dlaku je bio ispred studentkinje RAF-a Dunje Majstorović, koja je imala ukupnu ocenu 4.78.</p><p>U prethodnih pet godina na seminaru se predstavilo preko 40 domaćih i stranih kompanija, a priliku da unaprede svoja znanja iz oblasti informatike imalo je 300 srednjoškolaca. Detaljne informacije o seminaru možete pogledati na <a href=www.rafitdays.com.

2437-zavrsen-raf-it-days