„Programiranje na finansijskim tržištima“ – predavanje

Docent Računarskog fakulteta dr Mladen Stanojević održaće predavanje na temu Programiranje na finansijskim tržištima. Predavanje će se održati u četvrtak 5. novembra sa početkom u 12 časova (učionica RG 3). Po prvi put na RAF-u, održaće se predavanje o ulozi programera na tržištu finansija i novim mogućnostima koje se otvaraju za naše studente.

U svetu se svakog dana na finansijskim tržištima trguje u obimu većem od 5,000 milijardi dolara. Da bi čovek bio uspešan u trgovanju na ovim tržištima, potrebno je da ostvari malu statističku prednost, tako da u proseku zaradi malo više nego što gubi. To se postiže primenom sistema koji se baziraju na primeni tehničkih indikatora da bi se precizno odredio trenutak ulaska u poziciju, kao i izlaska iz pozicije, koliko će se rizikovati prilikom svakog trgovanja, ali i testiranjem samog sistema na istorijskim podacima vezanim za kretanje cena na datom tržištu. Uloga programera je nezaobilazna u kreiranju ovakvih sistema, ali je pri tome neophodno da oni razumeju i prirodu i zakone koji upravljaju kretanjem cena na finansijskim tržištima.

3875-programiranje-na-finansijskim-trzistima-predavanje