Računarske nauke ili Računarsko inženjerstvo – predavanje

Za sve studente prve godine koji bi da promene akademski studijski program, ili nisu sigurni da li to žele, više o sličnostima i razlikama Računarskih nauka i Računarskog inženjerstva  mogu saznati na predavanju u petak, 25.09.2015. u 13 časova, koje će biti održano na RAF-u (učionica br. 6). Naravno, biće i odgovora na pitanja. Predavač je prof. Stevan Milinković.

Računarske nauke ili Računarsko inženjerstvo? Često se može čuti ovo pitanje od studenata koji hoće da nauče „programiranje“. Naravno da se programiranje uči i na jednom i na drugom studijskom programu. Čak je i prva godina studija identična na oba studijska programa. U stvari, između Računarskih nauka i Računarskog inženjerstva ne postoji jasna granica, pa su često i pojedinačni predmeti na ovim studijskim programima heterogeni. Npr. predmet „Prepoznavanje govora“ zahteva dobro poznavanje obrade signala (što pripada Računarskom inženjerstvu), ali i Viterbijevog algoritma pretraživanja (što pripada Računarskim naukama). Sva sistemska programiranja (uključujući i Cloud Computing), rad u realnom vremenu, multiprocesiranje, programiranje namenskih i mobilnih uređaja, kao i mrežne opreme, pripadaju Računarskom inženjerstvu.

3839-racunarske-nauke-ili-racunarsko-inzenjerstvo-predavanje