Devana Labs Open Day

Tridesetak mladih ljudi okupilo se ispred prostorija Devana Labs-a (Knez Mihailova 11-15) da sazna šta se to krije iza prostorija na prvom spratu gde je svetlo uvek upaljeno. Devana Labs Open Day je omogućio da se svi zainteresovani informišu o koracima za pristup i rad u Labs-u, ali najvažnije od svega, imali su priliku da i sami pokupe delić atmosfere i osete da li žele da bude deo ovog malog univerzuma, u prijatnom okruženju sa talentovanim ljudima koji žele da inoviraju i pomeraju svet unapred.

Ceo događaj je više ličio na razgovor, nego na prezentaciju. Na samom početku je Vladimir Prelovac, osnivač i vlasnik kompanije Devana Technologies, uz dobrodošlicu, ispričao koja je ideja samog Labsa i koji je koncept rada, da bi se nakon toga obratili i Bogdan Habić i Milan Vučić koji su radili na projektu elektronske table za Računarski fakultet. Njih dvojica su iz ugla mentora (Bogdan) i ugla člana tima (Milan) ispričali svoje iskustvo.

12747522 1023234711073014 8848596827670657781 o

„Labs je mesto gde mladi ljudi mogu da dođu i nauče najnovije stvari iz oblasti tehnologije i da rade na inovativnim projektima uz pomoć iskusnih mentora. Ono što je meni bio najveći izazov jeste to što sam tek pre osam meseci počeo da radim u Devani, a na ovom projektu sam bio mentor nekome. Trebalo je da ispunim očekivanja, pre svega svoja. Tada sam shvatio da tek kada probaš i uspeš da objasniš nešto novo nekome ko se nije susreo sa tim pojmom, shvatiš da znaš nešto“ – rekao je Bogdan Habić.

Mirko Mitrović je u kratkim crtama objasnio kako funkcioniše deo Labsa koji se bavi hardverskim stvarima, a potom pozvao sve prisutne da vide neke od projekata koje su do sada on i njegov tim napravili, a najzanimljivija za sve je svakako bila robotska ruka koja igra tenis.

Šta je Devana Labs? To je mesto za inovaciju, razvoj i implementaciju dobrih ideja na R&D poljima softvera, dizajna i hardvera. Verujemo da pomoću ovog projekta možemo da stvorimo dobru platformu koja će omogućiti inovatorima da steknu nova znanja i veštine, pomere sopstvene granice i budu deo nove generacije kreativnih umova. Labs je danas u povoju, pružajući 30 slobodnih mesta za budućnost inovacije. Da li i ti želiš da zauzmeš svoje i budeš još jedna osoba među malobrojnima koji prave razliku u svetu?

Kako da se priključim? Za početak možeš da pogledaš šta te interesuje na sajtu  labs.devana.rs, a potom nam se pridruži 5. aprila 2016. na novom Devana Labs Open Day događaju.

3978-xa-devana-labs-open-day-xa