Računarske nauke ili Računarsko inženjerstvo – predavanje

Za sve studente prve godine koji bi da promene akademski studijski program, ili nisu sigurni da li to žele, više o sličnostima i razlikama Računarskih nauka i Računarskog inženjerstva  mogu saznati na predavanju u četvrtak, 26.05.2016. u 11 časova, koje će biti održano na RAF-u (učionica br. 1). Naravno, biće i odgovora na pitanja. Predavači su prof. Stevan Milinković i Goran Martić. Fotografije sa predavanja možete pogledati u galeriji.

Računarske nauke ili Računarsko inženjerstvo? Često se može čuti ovo pitanje od studenata koji hoće da nauče „programiranje“. Naravno da se programiranje uči i na jednom i na drugom studijskom programu. Čak je i prva godina studija identična na oba studijska programa. U stvari, između Računarskih nauka i Računarskog inženjerstva ne postoji jasna granica, pa su često i pojedinačni predmeti na ovim studijskim programima heterogeni. Npr. predmet „Prepoznavanje govora“ zahteva dobro poznavanje obrade signala (što pripada Računarskom inženjerstvu), ali i Viterbijevog algoritma pretraživanja (što pripada Računarskim naukama). Sva sistemska programiranja (uključujući i Cloud Computing), rad u realnom vremenu, multiprocesiranje, programiranje namenskih i mobilnih uređaja, kao i mrežne opreme, pripadaju Računarskom inženjerstvu.

4056-racunarske-nauke-ili-racunarsko-inzenjerstvo-predavanje