RAF na ACM takmičenju

Tri ekipe Računarskog fakulteta predstavljale su nas na ACM takmičenju: RAF 1 (Marko Baković, Lazar Milenković, Maksim Stokić), RAF Shiplt! (Branko Fulurija, Luka Vukelić, Nikola Jovanović), RAF 3 (Radoica Draškić, David Davidović, Ognjen Đuričić). Propozicijama takmičenja je dozvoljeno da najviše 2 tima učestvuju sa istog univerziteta, ali je RAF-u i ove godine dozvoljen i treći tim zbog ostvarenih dobrih rezultata prošlih godina.

Takmičenje je održano istovremeno na dva mesta: u Vinici, u Ukrajini, gde učestvuju timovi iz Ukrajine, i u Bukureštu, u Rumuniji, gde su učestvovali timovi iz Albanije, Bugarske, Makedonije, Rumunije, Srbije i Turske. Na kraju se rezultati spajaju, a od ukupno 91 tima samo dva prolaze na svetsko finale. Prva dva mesta ove godine odneli su ukrajinski timovi i omogućili prolaz na svetsko finale. Timovi RAF-a ostvarili su sledeći plasman: RAF 1 – 26. mesto, RAF Shiplt! – 28. mesto, RAF 3 – 56. mesto.

4190-raf-na-xa-acm-xa-takmicenju