Konkurs za studenta volontera – Ambasada SAD

Ambasada SAD je 2012. godine ustanovila pilot program za studente volontere, koji nisu državljani SAD, a rezidenti su Republike Srbije, kako bi se uspešnim studentima pružila mogućnost za sticanje iskustva i prakse još u toku studija. U okviru tog programa ambasadina IT služba je ove godine raspisala konkurs za studenta volontera.

Praksa bi trajala 6 meseci, a zainteresovani studenti bi trebalo da su završili najmanje 75% studija, a da prilikom završetka volonterske prakse (nakon godinu dana) i dalje budu u studentskom statusu. Takođe, zainteresovani studenti moraju imati odobrenje matičnog fakulteta da učestvuju u ovom programu, kao i da su uspešni studenti. Ovaj konkurs postavljen je na ambasadinom vebsajtu, kao i na socijalnim mrežama (Facebook-u i Twitter-u). Oglas možete naći na sledećem linku.

4292-konkurs-za-studenta-volontera-ambasada-sad