Održano finale takmičenja Raf Challenge 2018

Finale desetog informatičkog takmičenja za učenike srednjih škola „RAF Challenge 2018“, koje organizuju Društvo matematičara Srbije i Računarski fakultet iz Beograda održano je 17.03.2018. godine na Računarskom fakultetu. Učenici su se takmičili u tri kategorije, a pristiglo je preko 120 radova. U prvoj kategoriji je zadatak bio napraviti prezentaciju/animaciju na temu „Primena računarstva u savremenoj medicini“, druga, gde su učenici na temu „Inovativna primena softvera u edukaciji“ mogli da naprave video igru ili aplikativni program i zadatak u trećoj kategoriji bio je napraviti video i audio materijal na temu „Grad“. Na finale takmičenja pozvano je 33 srednjoškolca iz Srbije, a najbolji su osvojili vredne nagrade.
Nagrađeni u I kategoriji:
I mesto: Miloš Milošević, Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“, Beograd – Nagrade: tablet (CET), kurs „Web developer“ ili zamena za stručnu literaturu (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera),
II mesto: Jefimija Najdić, Gimnazija „Bora Stanković“, Vranje – Nagrade: putovanje (Satelit grupa), Norton antivirus (RSD),
III mesto: Ognjen Stevanović, Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“, Jagodina – Nagrade: eksterni hard disk (CET), Norton antivirus (RSD).
Nagrađeni u II kategoriji:
I mesto: Nemanja Radoičić, Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“, Sremska Mitrovica – Nagrade: laptop (CET), kurs „Web developer“ ili zamena za stručnu literaturu (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera),
II mesto: Marko Maksimović, Tehnička škola, Čačak – Nagrade: mobilni telefon (CET), Norton antivirus (RSD),
III mesto: Veljko Lukić, Tehnička škola „9. maj“, Bačka Palanka – Nagrade: JAVA osnovni kurs ili zamena za stručnu literaturu (CET), Norton antivirus (RSD).
Nagrađeni u III kategoriji:
I mesto: Nikola Paunović, Gimnazija u Obrenovcu, Obrenovac – Nagrade: tablet (CET), kurs „Web developer“ ili zamena za stručnu literaturu (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera),
II mesto: Vukašin Cvetković, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš – Nagrade: grafička tabla (CET), Norton antivirus (RSD),
III mesto: Ljubica Marković, Gimnazija „Vuk Karadžić“, Beograd  – Nagrade: kurs „Web developer“ ili zamena za stručnu literaturu (CET), Norton antivirus (RSD).
Škole koje su motivisale učenike da se prijave u velikom broju na RAF Challenge nagrađene su kompletima kompjuterske literature, a to su:
Medicinska škola „Stevica Jovanović“, Pančevo
Knjaževačka gimnazija, Knjaževac
Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“, Beograd
Takmičenje su podržale i kompanije koje su obezbedile veliki fond nagrada za sve finaliste. Generalni sponzor takmičenja kompanija CET, medijski sponzor časopis „Svet kompjutera“, zatim: Satelit grupa, RSD i Portalibris. Takmičenje su medijski podržali i portali iSerbia, Kancelarija za mlade grada Beograda, Kancelarija za mlade opštine Prijepolje i Kancelarija za mlade Novi Pazar.

4793-odrzano-finale-takmicenja-xa-raf-challenge-2018-xa