Одржано предавање Steve Kahwati-а на РАФ-у

Рачунарски факултет је 16. новембра имао част да угости Steve Kahwati-а, канадског стручњака за специјалне ефекте и предавача на Сенека колеџу који је боравио у Београду као један од говорника на CGA (Computer Graphics & Аrts) конференцији. Steve је студентима факултета одржао предавање о 3D фотограметрији, техници која омогућава аутоматизовано генерисање 3D модела на основу фотографија употребом софтвера као што је Agisoft PhotoScan. Студенти су имали прилику да из прве руке чују које предности и изазове са собом носи фотограметрија, где и како се употребљава и шта им је потребно да сами направе 3D моделе користећи ову технику. Наравно захваљујемо се Олгици Маринковић из амбасаде Канаде на коресподенцији при организацији евента као и подршци Николе Милошевића представника Autodesk-a Канада.

Атмосферу са предавања погледајте у галерији.

5122-odrzano-predavanje-steve-kahwati-a-na-raf-u