Održano predavanje Steve Kahwati-a na RAF-u

Računarski fakultet je 16. novembra imao čast da ugosti Steve Kahwati-a, kanadskog stručnjaka za specijalne efekte i predavača na Seneka koledžu koji je boravio u Beogradu kao jedan od govornika na CGA (Computer Graphics & Arts) konferenciji. Steve je studentima fakulteta održao predavanje o 3D fotogrametriji, tehnici koja omogućava automatizovano generisanje 3D modela na osnovu fotografija upotrebom softvera kao što je Agisoft PhotoScan. Studenti su imali priliku da iz prve ruke čuju koje prednosti i izazove sa sobom nosi fotogrametrija, gde i kako se upotrebljava i šta im je potrebno da sami naprave 3D modele koristeći ovu tehniku. Naravno zahvaljujemo se Olgici Marinković iz ambasade Kanade na korespodenciji pri organizaciji eventa kao i podršci Nikole Miloševića predstavnika Autodesk-a Kanada.

Atmosferu sa predavanja pogledajte u galeriji.

5122-odrzano-predavanje-steve-kahwati-a-na-raf-u