Kurs tehnološkog preduzetništva na Računarskom fakultetu

Studentski parlament Računarskog fakulteta u Beogradu uz podršku dekana Računarskog fakulteta u Beogradu, Stevana Milinkovića organizovao je kurs tehnološkog preduzetništva.

Kurs tehnološkog preduzetništva na kome su učestvovali studenti svih godina Računarskog fakulteta u Beogradu održavao se tokom aprila i marta. Studentima su predavanja držali gostujući predavači, velika imena iz naše industrije koji su i sami osnovali svoje startape i od njih napravili ozbiljne kompanije. Oni su sa studentima podelili svoja iskustva, ispričali o teškoćama sa kojima su se susretali dok su osnivali svoje kompanije i dali im korisne savete. Predavač Vukašin Stojkov, jedan od osnivača Startita i osnivač Startap akademije je studente Računarskog fakulteta učio principima razvoja startapa, maminom testu, istraživanju tržišta, UX dizajnu, marketingu, prezentovanju ideje i dobijanju investicija.

Pored Vukašina, predavanja su držali: Nebojša Đurđević (Inicijativa Digitalna Srbija), Igor Bogićević (Seven Bridges), Stefan Pajković (Tradecore), Boris Krstović (GoDaddy), Ivan Bjelajac (MVP Workshop), Mališa Pušonja (MVP Workshop), Marija Ilić (Two Desperados), Siniša Raković, Rade Joksimović, Vera Stevanović. Kraj kursa obeležiće studentske startap ideje. Naime 15. maja studenti Računarskog fakulteta prezentovaće svoje startape investitorima u Startit Centru Beograd.

IMG-2219.JPG      IMG-2484.JPG     IMG-2758.JPG         IMG-2170.JPG

5304-kurs-tehnoloskog-preduzetnistva-na-racunarskom-fakultetu