Dr Dušanka Stojanović in memoriam

Nedavno preminula dr Dušanka Stojanović bila je angažovana kao asistent na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu na predmetu Fizika I, više puta bila je član komisije za odbranu diplomskih radova na istom fakultetu na Katedri za čvrsto stanje. Bila je angažovana i na Računarskom fakultetu, na predmetu Matematičko modelovanje poluprovodničkih komponenti, u oviru doktorskih studija na studijskom programu Računarsko inženjerstvo.
Bila je naučni savetnik Instituta za fiziku, godinama se bavila fizičkim svojstvima poluprovodnika i poluprovodničkih naprava, transportnim i optičkim procesima u poluprovodničkim napravama, istraživanjem optičkih osobina nanodimenzionih sistema koji su formirani u poluprovodnicima – tzv. kvantnim tačkama (QD), a i samim kvantnim tačkama u složenim strukturama.
Dušankina biografija i više o njenom naučnom radu objavljeno je u časopisu GALAKSIJA.

6260-dr-dusanka-stojanovic-xa-in-memoriam-xa