Intervju: Branko Urošević o master programu za kompjuterske finansije na RAF-u

Master in Computational Finance (MCF), prvi master program za računarske finansije u zemlji, a i šire, osnovan je na Računarskom fakultetu.

Svrha ovog akademskog master programa je da obrazuje studente za različite vrste poslova koji u svojoj osnovi imaju rad sa strukturiranim i nestrukturiranim finansijskim podacima i upotrebu korisnih znanja iz finansijskih i drugih relevantnih izvora informacija, uz razvijanje intuicije o funkcionisanju finansijskih tržišta i finansijskih institucija.

Radi se o novom interdisciplinarnom programu svetske klase koji objedinjuje stručnjake iz različitih branši – programere, ekonomiste, finansijske stručnjake. Tim povodom, portal Novi magazin objavio je intervju sa osnivačem MCF programa, prof dr Brankom Uroševićem. Ceo članak nalazi se na linku.

6412-intervju-branko-urosevic-o-master-programu-za-kompjuterske-finansije-na-raf-u