Održano onlajn finale takmičenja Raf Challenge 2021

Finale trinaestog informatičkog takmičenja za učenike srednjih škola „RAF Challenge 2021“ ove godine je zbog izmenjenih okolnosti održano onlajn putem platforme Zum.
Takmičenje u organizaciji Društva matematičara Srbije i Računarskog fakulteta iz Beograda održano je 20. marta 2021. godine.

Svi_01.jpg     Svi_02.jpg

Učenici su se takmičili u tri kategorije, a poslato je preko 100 radova iz 26 srednjih škola. U prvoj kategoriji zadatak je bio napraviti prezentaciju na temu „Virtuelna i augmentativna realnost“, druga, gde su učenici na temu „Inovativna primena softvera za razvoj veštine“ mogli da naprave video igru ili aplikativni program i zadatak u trećoj kategoriji bio je napraviti video i audio materijal na temu „Moj svet kroz internet“. Na finale takmičenja pozvan je 31 srednjoškolac, a najbolji su osvojili vredne nagrade.

Nagrađeni u Prvoj kategoriji:

Ognjena.jpg   nenad.jpg    Anđela.jpg

Ognjena Petrović                                                    Nenad Ranitović                                                    Anđela Ristić

I mesto: Ognjena Petrović, treći razred, Tehnička škola “9. maj”, Bačka Palanka – Nagrade: tablet (CET), komplet stručne kompjuterske literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera)
II mesto: Nenad Ranitović, drugi razred, Šesta beogradska gimnazija, Beograd – Nagrade: Bluetooth slušalice (CET), Bitdefender antivirus (RSD)
III mesto: Anđela Ristić, prvi razred, “Bora Stanković”, Vranje – Nagrade: eksterni hard disk (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

Nagrađeni u Drugoj kategoriji:

Uroš.jpg    Andrija.jpg    Dimitrije.jpg

Uroš Aksentijević                                      Andrija Milatović                                    Dimitrije Cvetković

I mesto: Uroš Aksentijević, četvrti razred, Prva kragujevačka gimnazija, Kragujevac – Nagrade: laptop (CET), komplet stručne kompjuterske literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera)
II mesto: Andrija Milatović, treći razred, ETŠ “Nikola Tesla”, Beograd – Nagrade: mobilni telefon (CET), Bitdefender antivirus (RSD)
III mesto: Dimitrije Cvetković, četvrti razred, ETŠ “Mija Stanimirović”, Niš – Nagrade: komplet stručne kompjuterske literature (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

Nagrađeni u Trećoj kategoriji:

Mladen.jpg     Luka_Mih.jpg   Milica.jpg

Mladen Stojanović                                  Luka Mihailović                                            Milica Stefanović

I mesto: Mladen Stojanović, četvrti razred, Tehnička škola, Zaječar – Nagrade: tablet (CET), komplet stručne kompjuterske literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera)
II mesto: Luka Mihailović, treći razred, ETŠ “Nikola Tesla”, Beograd – Nagrade: grafička tabla (CET), Bitdefender antivirus (RSD)
III mesto: Milica Stefanović, četvrti razred, Šesta beogradska gimnazija, Beograd – Nagrade: komplet stručne kompjuterske literature (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

Škole koje su motivisale učenike da se prijave u velikom broju na RAF Challenge nagrađene su kompletima kompjuterske literature, a to su:

Knjaževačka gimnazija, Knjaževac
Gimnazija u Prokuplju, Prokuplje
Šesta beogradska gimnazija, Beograd

Takmičenje su podržale i kompanije koje su obezbedile veliki fond nagrada za sve finaliste. Generalni sponzor takmičenja kompanija CET, medijski sponzor časopis „Svet kompjutera“, zatim: RSD i Portalibris. Takmičenje je medijski podržao i portal prijemni.rs .

6249-odrzano-onlajn-finale-takmicenja-xa-raf-challenge-2021-xa