Takmičenje za srednjoškolce RAF Challenge 2022 je počelo!

Na sajtu Računarskog fakulteta objavljen je poziv srednjoškolcima za učešće na informatičkom takmičenju RAF Challenge koje organizuju Računarski fakultet i Društvo matematičara Srbije. Ovogodišnje takmičenje održaće se u onlajn formatu u tri kategorije:

1. prezentacija (tema: Veštačka inteligencija za sintezu fotografija, zvuka i video sadržaja),

2. aplikativni program/igrica (tema: Multimedijalni softver),

3. video (tema: Šta me pokreće?).

Za detaljnije informacije i o propozicijama takmičenja pogledajte RAF Challenge 2022..   Na finale takmičenja pozivaju se srednjoškolci koji uđu u uži izbor, a najbolji se nagrađuju vrednim nagradama.   Prijave i slanje radova će se obavljati putem onlajn forme do 14. februara 2022. godine, a planirano je da se finale takmičenja održi u martu 2022. godine (datum će biti naknadno objavljen).

6554-takmicenje-za-srednjoskolce-xa-raf-challenge-2022-xa-je-pocelo