Дванаест студената РАФ-а пласирало се на финале Serbian Cybersecurity Challenge 2022

На овогодишњем Serbian Cybersecurity Challenge (SCC2022) дванаест студената РАФ-а освојило је пласман на наредни ниво такмичења. Тимско финале SCC2022 одржаће се у септембру, а студенти РАФ-а ће се такмичити у два тима заједно са четири ученика Рачунарске гимназије.

Студент Рачунарског факултета Јован Павловић је за најкраће време успео да реши све задатке, освоји максимални број поена и заузме прво место. Студенти РАФ-а Војин Голубовић, Александар Јовановић и Михајло Крсмановић постигли су, такође, максималан резултат. Од укупно 16 учесника са максималним бројем поена, четворица су студенти Рачунарског факултета. Учешће у финалу обезбедили су и Софија Теофиловић, Милан Јовановић, Филип Петровић Чачић, Марко Игњатовић, Марко Живановић, Матеја Јовановић, Душан Булајић и Ђорђе Живковић.

На SCC2022 је учествовало преко 110 студената и ученика средњих школа. Тема такмичења је безбедност на интернету, а Рачунарски факултет је подржао његову реализацију кроз учешће у Организационом одбору.

Рачунарски факултет честита студентима пласман у финале и жели им много среће и успеха!