Majkrosoft održao gostujuće predavanje iz Mašinskog učenja na RAF-u

Majkrosoft razvojni centar održao je gostujuće predavanje u ponedeljak, 9. maja na Računarskom fakultetu i onlajn u okviru predmeta Mašinsko učenje. Inženjeri iz Majkrosoft razvojnog centra predstavili su studentima praktične aspekte mašinskog učenja i veštačke inteligencije kroz primere modernih aplikacija i metoda, kao i svakodnevnih izazova u oblastima NLP i Computer Vision. Ovo predavanje je deo odlične saradnje koju Računarski fakultet godinama ima sa Majkrosoftom.

Majkrosoft razvojni centar u Srbiji (MDCS) je otvoren 2005. godine, kao četvrti po redu razvojni centar ove kompanije u svetu, i čini ga više od 500 vrhunskih stručnjaka iz oblasti kompjuterskih nauka i primenjene matematike. U MDCS-u u Beogradu nastaju proizvodi i inovacije koje se primenjuju na globalnom nivou od strane miliona korisnika. Diverzitet i inkluzivnost su ključne vrednosti MDCS-a i najbolji način za razvijanje kvalitetnih ideja je uključivanje ljudi različitih profila, obrazovanja, kulture i perspektiva u timove. Razvojni centar u Beogradu nastavlja da raste, nakon što je u poslednjih godinu dana doživeo ekspanziju sa više od 100 novih zaposlenih iz Srbije, regiona, ali i ostatka sveta, čime opravdava titulu najpoželjnijeg IT poslodavca u zemlji. MDCS ima sedam inženjerskih timova: Azure Data, Office Serbia, Office Media Group, Maps, Math, Havok i Mixed Reality tim. Majkrosoft razvojni centar u Srbiji organizuje prakse tri puta tokom godine – prolećna, letnja i jesenja grupa, u trajanju od minimum 3 meseca. Praktikantima se na samom početku dodeljuju mentori koji će pratiti njihov rad tokom čitave prakse.

1 thought on “Majkrosoft održao gostujuće predavanje iz Mašinskog učenja na RAF-u”

Comments are closed.