Предавање компаније Seven Bridges у организацији Студентског парламента РАФ-а

Компанија Seven Bridges одржала је гостујуће предавање Примена биоинформатике у индустрији на Рачунарском факултету и онлајн које је организовао Студентски парламент РАФ-а. Чланови Студентског парламента су желели да се ближе упознају са биоинформатиком, посебно са применом у пракси, као и да то омогуће свим колегама који су заинтересовани за ову област. Предавање је одржао представник компаније Seven Bridges Борис Мајић.

Борис је говорио о томе шта је биоинформатика данас, са освртом на то чиме се баве у Seven Bridgesu. Било је речи о значају биоинформатике као науке, секвенцирању, неким занимљивим применама и примерима, као и о конкретном пројекту у оквиру фирме на ком су биоинформатичари радили.