Predavanje kompanije Seven Bridges u organizaciji Studentskog parlamenta RAF-a

Kompanija Seven Bridges održala je gostujuće predavanje Primena bioinformatike u industriji na Računarskom fakultetu i onlajn koje je organizovao Studentski parlament RAF-a. Članovi Studentskog parlamenta su želeli da se bliže upoznaju sa bioinformatikom, posebno sa primenom u praksi, kao i da to omoguće svim kolegama koji su zainteresovani za ovu oblast. Predavanje je održao predstavnik kompanije Seven Bridges Boris Majić.

Boris je govorio o tome šta je bioinformatika danas, sa osvrtom na to čime se bave u Seven Bridgesu. Bilo je reči o značaju bioinformatike kao nauke, sekvenciranju, nekim zanimljivim primenama i primerima, kao i o konkretnom projektu u okviru firme na kom su bioinformatičari radili.