Gostujuće predavanje startap kompanije Aviolog na RAF-u

Startap kompanija Aviolog predstavila se studentima Računarskog fakulteta kroz gostujuće predavanje Potreba blokčejna, konsenzus algoritma i tokenizacije za povećanje kvaliteta, pouzdanosti i bezbednosti razmene komunikacionih poruka u vazduhoplovstvu putem crowdsourcinga na Fakultetu i onlajn. Kompanija Aviolog se bavi primenom savremenih softverskih i hardverskih tehnologija u vazduhoplovstvu.

Računarski fakultet je sa kompanijom Aviolog uspostavio saradnju u vidu angažovanja studenata i saradnika na njihovim interesantnim i inovativnim projektima koji povezuju više inženjerskih disciplina. Nakon predavanja, predstavnici kompanije i dekanka Računarskog fakulteta prof. Bojana Dimić Surla predstavili su ovu saradnju i mogućnosti angažovanja.