Изложба завршних радова Јоване Лазић и Вишње Стојановић на мастер студијама Мултимедијалног дизајна

Изложба завршних радова мастер академских студија Мултимедијалног дизајна студенткиња Јоване Лазић и Вишње Стојановић отворена је у суботу, 1. јула 2023. године на Рачунарском факултету. Отварању су присуствовали професори Рачунарског факултета, студенти, породице и пријатељи ауторки.

Изложба Јоване Лазић под називом Цртеж покрета и цртеж у покрету бави се односом цртежа и анимације. Рад се базира на изради серије цртежа и изради кратких анимираних форми које су обликовно, наративно и амбијетално најближе контексту савремене уметности. Рад обухвата и дизајн експерименталног звука.

Ауторку изложбе Тренутак пре – тренутак после Вишњу Стојановић инспирисала је могућност да налази креативна решења у споју класичних техника сликања са савременим софтверским медијима у пољу фотографије и анимације. Инспирацију је налазила у одабраним делима из историје уметности, правећи тако омаж Бошу, Тарнеру, Вермеру, Монеу, Ван Гогу и Ротку. Кључан рад у контексту изложбе је омаж Ротку.