Izložba završnih radova Jovane Lazić i Višnje Stojanović na master studijama Multimedijalnog dizajna

Izložba završnih radova master akademskih studija Multimedijalnog dizajna studentkinja Jovane Lazić i Višnje Stojanović otvorena je u subotu, 1. jula 2023. godine na Računarskom fakultetu. Otvaranju su prisustvovali profesori Računarskog fakulteta, studenti, porodice i prijatelji autorki.

Izložba Jovane Lazić pod nazivom Crtež pokreta i crtež u pokretubavi se odnosom crteža i animacije. Rad se bazira na izradi serije crteža i izradi kratkih animiranih formi koje su oblikovno, narativno i ambijetalno najbliže kontekstu savremene umetnosti. Rad obuhvata i dizajn eksperimentalnog zvuka.

Autorku izložbe Trenutak pre – trenutak posleVišnju Stojanović inspirisala je mogućnost da nalazi kreativna rešenja u spoju klasičnih tehnika slikanja sa savremenim softverskim medijima u polju fotografije i animacije. Inspiraciju je nalazila u odabranim delima iz istorije umetnosti, praveći tako omaž Bošu, Tarneru, Vermeru, Moneu, Van Gogu i Rotku. Ključan rad u kontekstu izložbe je omaž Rotku.