Nordeus održao gostujuće predavanje na RAF-u

Kompanija Nordeus održala je gostujuće predavanje iz oblasti softverskog inženjerstva na Računarskom fakultetu i onlajn u utorak, 30. maja. Predavanje pod nazivom CI/CD: Razvoj DevOpsa u Nordeusu od ranih dana do danas. Kako smo osnažili Game timove i omogućili im da sami upravljaju svojim servisima? odžali su bivši student RAF-aStaff EngineerDejan Pekter i Strahinja Kustudić, Director of Engineering: Data, Infrastructure and Tools.

Studenti RAF-a su ovim predavanjem stekli uvid u DevOps, saznali šta je, koji su njegovi principi i zašto su oni bitni. Predavači su im pružili pregled razvoja DevOps u Nordeusu i puta koji su prošli od manuelnog izvšavanja komandi do danas. Obradili su i tehnologije koje koriste i njihovu primenu, kao što su Google Cloud, Ansible, Terraform, Docker, Helm i druge. Predavanje je pokrilo i koncepte kao što su CI/CD/Feature switch/Shadow release/Trunk based development i njihov uticaj na razvoj Nordeusovih igara, kako u developmentu, tako i u produkciji.