Nordeus одржао гостујуће предавање о тестирању софтвера на РАФ-у

Компанија Nordeus одржала је гостујуће предавање на Рачунарском факултету и онлајн под називом Тестирање игре као софтвера на практичном примеру у четвртак, 14. децембра. Предавање је одржано на предмету Тестирање софтвера. Студенти заинтересовани за развој видео игара и тестирање имали су прилику да прате интерактивно предавање на ком су приказани примери из праксе, као и да дискутују и постављају питања предавачима из Nordeusa.

Предавање су одржали QA Manager Младен Младеновић и Software QA Engineer Лука Вукшић.

Први део предавања садржао је представљање компаније Nordues студентима, потом је било речи о улози QA инжењера у Nordeusu, говорило се о основама и принципима тестирања игре Top Eleven – Be a Football Manager, док је последњи део био посвећен тестирању у пракси на примеру карташке игре где је симулиран развој једне функционалности (feature) из угла QА инжењера кроз black box, white box технике, као и коришћење UnitTestova.