Nordeus održao gostujuće predavanje o testiranju softvera na RAF-u

Kompanija Nordeus održala je gostujuće predavanje na Računarskom fakultetu i onlajn pod nazivom Testiranje igre kao softvera na praktičnom primeruu četvrtak, 14. decembra. Predavanje je održano na predmetu Testiranje softvera. Studenti zainteresovani za razvoj video igara i testiranje imali su priliku da prate interaktivno predavanje na kom su prikazani primeri iz prakse, kao i da diskutuju i postavljaju pitanja predavačima iz Nordeusa.

Predavanje su održali QA Manager Mladen Mladenović i Software QA Engineer Luka Vukšić.

Prvi deo predavanja sadržao je predstavljanje kompanije Nordues studentima, potom je bilo reči o ulozi QA inženjera u Nordeusu, govorilo se o osnovama i principima testiranja igre Top Eleven – Be a Football Manager, dok je poslednji deo bio posvećen testiranju u praksi na primeru kartaške igre gde je simuliran razvoj jedne funkcionalnosti (feature) iz ugla QA inženjera kroz black box, white box tehnike, kao i korišćenje UnitTestova.